Kantor stacjonarny czy internetowy? Na co się zdecydować?

Odkąd w Polsce wprowadzono ustawę o wolności gospodarczej, dla wielu osób sposobem na prowadzenie biznesu było otwarcie własnego kantoru wymiany walut. Pieniądz, jak każda inna rzecz, jest przecież towarem, rządzonym prawami popytu i podaży. Dzięki naliczeniu odpowiedniej prowizji, kantory mogły przynosić dochód. Przez wiele lat były one jedyną alternatywą dla banków, gdzie kurs zakupu czy sprzedaży określonej waluty przez indywidualnych klientów był (i pozostaje do dziś) po prostu nieopłacalny.

Już od dziesięciu lat w polskiej sieci możemy jednak skorzystać z usług kantorów internetowych lub platform społecznej wymiany walut. Pozwalają one wymienić swoje pieniądze na popularne waluty w ciągu zaledwie kilku minut i bez wychodzenia z domu. Więcej o tym, jak funkcjonuje taki internetowy kantor i jak można oszczędzać na korzystaniu z usług finansowych przez Internet przeczytasz na https://www.walutomat.pl/poradnik/. Biorąc pod uwagę, że kantory internetowe oferują swe usługi na jasnych zasadach (wymogi prawne nie są tu bez znaczenia) i mogą zaproponować kurs uwzględniający dużo niższą prowizję niż kantory stacjonarne, stają się bez wątpienia ważnym graczem na rynku wymiany walut. Aby zakupić euro, dolary czy franki nie musimy już pełni obaw przemieszczać się po ulicach z gotówką.

Nie może dziwić fakt, że w ostatnich latach to właśnie one zyskują coraz więcej zwolenników. Wygoda i łatwość korzystania z nich, a także nierzadko po prostu bardziej korzystna oferta skłania wielu klientów do wyboru tego rodzaju nowoczesnych rozwiązań.

Comments are closed.

Kalendarz
August 2018
M T W T F S S
« Jul    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Wideo jako element techniki

  Wideo jako element techniki

  Wideo jest swojego rodzaju połączeniem wszystkich form multimedialnych w jednym miejscu. W filmach spotkamy się z tekstem, animacjami oraz przekazem dźwiękowym, czyli audio. Dlatego wideo jest takie popularne oraz często w naszym życiu spotykane. Widzimy, że jednak takie wideo jest pod pewnym rodzajem najlepsze. Tak …
 • Najważniejsze są media elektroniczne

  Najważniejsze są media elektroniczne

  Stworzonym jako pierwszym sposobem komunikowania się było radio. W jego przypadku głos przesyłany jest za pomocą fal elektromagnetycznych zwanych także radiowymi. Dopiero później do użytku przekazane zostały telewizja i Sieć. Jaki typ komunikacji miał najszerszy wpływ na ludzkość? Z całą pewnością radio było przełomem mimo …
 • Jakie cechy ma najlepsza pożyczka dla firm?

  Jakie cechy ma najlepsza pożyczka dla firm?

  Kredyt dla firm to w wielu przypadkach jedyny sposób na sfinansowanie modernizacji przedsiębiorstwa, rozszerzenie jego działalności, ale też zachowanie płynności finansowej. Nawet najlepiej zarządzana działalność gospodarcza może mieć trudności z wypłacalnością, a przyczyna problemów nie zawsze tkwi w niewłaściwie zaplanowanych działaniach.
Podpowiedzi